بهشت گیاهان دارویی

medicinal-plants-of-khorasan

طبق آمار، خراسان جنوبی قطب سوم کشور در تولید گیاهان داروییه، بنابراین میتونه نقش مهمی در اقتصاد استان ایفا کنه. توسعه کشت گیاهان دارویی در استان باعث ارزآوری و رونق اقتصادی، کاهش وابستگی به خارج از کشور، ایجاد اشتغال و از همه مهم تر جلوگیری از مهاجرت روستائیان و کشاورزان خواهد شد.

شناخت خواص دارويي گياهان شايد بيرون از حافظه تاريخ باشه و اين گياهان درطو ل تاريخ هميشه با انسان قرابت خاصي داشتن و آثار دارويي و موارد استفاده آن بر هيچكس پوشيده نيست و يكي از دلايل مهم اين قدمت حضور باورهاي ريشه‌دار مردم سرزمين‌هاي مختلف در خصوص استفاده از گياهان دارويي هست.

اگر چه علاقه، همدمي و توجه به اين گياهان مفيد در سال‌هاي گذشته ناچيز بوده ولي خوشبختانه به تازگی مورد توجه بيشتري قرار گرفته که ما ازین بابت خیلی خوشحالیم.

با این حال اما اینطور به نظر مي‌رسه كه در جامعه ما هنوز درک جامعي از مفهوم گياهان دارويي و شيوه درست تهيه و مصرف آنها وجود نداره و علاقه‌مندان به گياهان دارويي معتقدند همانطور كه گياهان در باغ خوب رشد مي‌كنند، بايد سعي بشه زمينه علاقه‌مندی به اين گياهان در قلب‌هاي انسانها نيز فراهم بشه. و نوبرونه در این زمینه تمام تلاشش رو خواهد کرد.

1 دیدگاه

  1. سلام، این یک دیدگاه است.
    برای شروع مدیریت، ویرایش و پاک کردن دیدگاه‌ها، لطفا بخش دیدگاه‌ها در پیشخوان را ببینید.
    تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *