میهمانی میوه های تابستانه

کوکتل میوه های تابستان

طرز تهیه کوکتل میوه

راستش رو بخواید من عاشق تابستانم، برای همینم شاید جزو محدود آدمایی باشم که به انتظار پاییز نمیشینم. هرچند نمیشه قشنگیه پاییز رو نادیده گرفت اما دنیای میوه ها تو تابستان اونقدر برام قشنگه که بی قید و شرط برام بهترین فصل ساله، برای همین شهریور که میشه سعی می کنم تا میتونم  از میوه ها استفاده کنم و به قول معروف یه خداحافظیه خاطره انگیز با تابستان داشته باشم. شما هم نگران نباشین. هنوز تا پاییزی شدن کامل هوا کمی فرصت باقی مونده!

اگه شما به دنیای میوه ها علاقه مند باشید حتما میدونید که تابستان، فصل جشن و سرور میوه هاست که میشه کلی نوشیدنی خوشمزه و خنک رنگارنگ خورد، اونم بدون هیچ اسانس و ماده افزودنی! ازونجاییکه چیز زیادی تا پایان فصل پادشاهی میوه ها نمونده، تو این مطلب تصمیم گرفتم درباره یه نوشیدنی  با میوه ها صحبت کنم که هم خوشمزه س و هم بلحاظ ظاهری خیلی دلبره و میتونه برای مهمانی های خاصتون خیلی کاربردی و تاثیرگذار باشه!
در واقع قراره با یک مهمانی کوچک و خوشمزه دل از تابستان بکنیم و ایمان بیاوریم به آغاز فصل سرد…و خب چه چیزی بهتر از کوکتل‌های هیجان انگیز برای همچین مهمانی‌ای؟

کوکتل، ترکیب بیش از دو نوع نوشیدنی است که همراه کرم یا ژله و بستنی سرو میشه. در واقع کوکتل بهشتی از میوه هاست که همه میوه خوبا جمعن و خیلی خالصانه طعمشون رو برامون به اشتراک میزارن.

طرز تهیه کوکتل هندوانه و لیمو

نوبرونه ترین دلبر تابستان از نظر من هندوانه است که میشه باهاش روزای گرم تابستان رو به خنکی سر کرد. حالا فکر کنین لیمو هم کنارش باشه…لیمویی که اگه نبود قطعا زندگیمون یه چیز مهمی رو کم داشت!

اگر قرار باشد تنها یکی از این کوکتل میوه ها را انتخاب کنین، شک نکنید که این گزینه بهترین است.

کوکتل هندوانه و لیمو

کوکتل هندوانه و لیمو

مواد لازم:

 • یک هندوانه کوچک (زیر یک کیلوگرم)
 • سه چهارم لیوان شکر (من اگر بودم اینو اضافه نمی‌کردم!)
 • ۲ لیوان برگ ریحان و مقداری نیز ریحان دیگر برای تزئین
 • ۱ لیوان آب لیمو ترش و مقداری هم لیمو حلقه شده برای تزئین

هندوانه رو به دو تکه تقسیم کنین و با یک قاشق فلزی بافت گوشتی هندوانه رو کامل تخلیه کنید. حواستون باشه که هسته هندوانه رو هم جدا کنین. این مواد رو با شکر داخل مخلوط کن بریزین تا شکر حل بشه. بعد ازون ریحان ها رو اضافه کنین و تقریبا ۵ ثانیه بعد دستگاه رو خاموش کنید. مواد رو در بیارین  و داخل یک ظرف در بسته(بهتر پیچر باشه) بریزین و بعد از اضافه کردن لیمو، خوب تکان بدین. قسمت دوم هندوانه رو هم با قاشق اسکوپ یا هر وسیله ای که دوست دارین به شکل دلخواهتون در بیارین و به اندازه دلخواهتون داخل مواد بندازین و بزارین ۳ ساعت داخل یخچال بمونه تا خنک بشه. بعد داخلش یخ بریزین و کوکتل هندوانه ای شما آمادست. برای تزیین  هم میتونید لیمو و برگای ریحان استفاده کنین.

برای سرو این نوشیدنی میتونید از لیوان بزرگ شیشه ای و یا پوست هندوانه هم استفاده کنید.

طرز تهیه کوکتل نارگیل و لیمو

طرز تهیه کوکتل میوه ای نارگیل و لیمو آسانه اما سر و کله زدن با ظرف پوست نارگیلی‌اش ممکنه کمی دردسر داشته باشد.

خب راستش را بخواهید من هیچ وقت چندان طرفدار نارگیل نبودم اما اعتراف می کنم که ترکیب لیمو و نارگیل  واقعا طعم خوبی ایجاد می‌کنه.
طرز تهیه کوکتل میوه نارگیل و لیمو در بین این سه دستور ساده‌ترین آن‌ها است.

کوکتل لیمو و نارگیل

کوکتل لیمو و نارگیل

مواد لازم:

 • ۶ لیوان آب نارگیل
 • سه چهارم لیوان آب لیموی ترش تازه
 • سه چهارم لیوان شکر
 • مقداری نعناع و حلقه‌های لیمو برای تزیین

آب نارگیل و آب لیمو ترش را همراه با شکر در یک ظرف بزرگ به خوبی هم بزنین تا شکر حل بشه. اجازه بدید موادتان برای یک تا چهار ساعت در یخچال خنک بشن.

اگر مثل من طرفدار محیط زیستین و به عاشقانه های میوه ها رو دوست دارین بخش سخت ماجرا شاید آماده کردن ظرف کوکتلتان باشد که از پوسته نارگیل درست شده. می‌توانید با اندکی ساییدن یا حتی قرار دادن نارگیل‌ها داخل ظرفی بزرگ‌تر که پر از یخ است قضیه ثابت شدن آن روی میز تان را حل کنین.
اما اگر بخواهید پایین آن را با اندکی برش صاف کنید تا روی میز بایستد احتمالا به یک اره کوچک، کمی مهارت و آزمون و خطا نیاز دارین. سعی کنید نارگیل را طوری بشکنید که نصف نشه و به نسبت ۱/۳ به ۲/۳ جدا شود.

حال کوکتلتان را همراه اندکی یخ داخل ظرف نارگیلیتان بریزید و با نعناع و لیمو تزیین کنید.

طرز تهیه کوکتل آناناس و هلو و توت فرنگی

از بین این سه مورد، کوکتل میوه ای آناناس و هلو شاید خاص‌تر و مهمان پسندتر از بقیه باشد. چون هر چی که باشه، نمی‌توان آناناس را از حس و حال تابستانی جدا کرد.

کوکتل آناناس و توت فرنگی

کوکتل آناناس و توت فرنگی

مواد لازم:

 • یک و نیم لیوان آب تازه‌ی آناناس
 • یک و نیم لیوان آب هلو
 • یک و نیم لیوان آب توت فرنگی
 • سه چهارم لیوان شکر
 • تعدادی آناناس به عنوان ظرف کوکتل
 • هلو و توت فرنگی حلقه شده برای تزیین

شکر، آب آناناس، آب هلو و آب توت فرنگی را داخل یک ظرف بزرگ ریخته و خوب مخلوط کنین تا شکر حل بشه. برای یک الی چهار ساعت اجازه بدین کوکتلتان در یخچال خنک بشه.

برای درست کردن ظرفتون کله آناناس‌ها تون را بکنید و برای تزیین نگه دارید. آناناس را از وسط نصف کنید و سر و ته آن را کمی ببرید تا روی میز بایسته. با احتیاط بافت گوشتی آناناس را خالی کنید و برای استفاده‌های آینده نگه دارید.

کوکتل‌تان را همراه با یخ داخل پوسته آناناس بریزید و از بخش‌های سبز سر آناناس و حلقه‌های هلو و توت فرنگی برای تزیین استفاده کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *