مجله نوبرونه

۱۵ آبان ۱۳۹۸
روز جهانی دیابت2019

روز جهانی دیابت

روز جهانی دیابت (World Diabetes Day) در سال 1991 توسط IDF و سازمان بهداشت جهانی در پاسخ به نگرانی های فزاینده در مورد تشدید تهدید سلامتی ناشی از دیابت ایجاد شد. در این مقاله قصد دارم دلیل انتخاب این روز را از دیدگاه جهانی براتون شرح بدم  و همچنین درباره اقدامات لازم در سال 2019 در مورد دیابت را توضیح بدم. این نوشته در واقع ترجمه از سایت جهانی دیابت هست که اهمیت زیاد آگاهی درباره این مساله جدی را نشان می دهد.
۶ آبان ۱۳۹۸
صافی تهیه دمنوش تکنفره

راهنمای استفاده از صافی چای

بیشتر افراد معمولا با ابزارهای استاندارد تهیه چای مثل قوری های شیشه ای و لیوان های چای سرامیکی آشنا هستند. تنها کاری که باید انجام بدید گرم کردن آب کتری چای هست، بعد داخل لیوان خودتون بریزید و یک کیسه چای اضافه کنید! اما اگر بخواید چای را با استفاده از برگ دم کنید، چی؟ این جاییه که صافی یا فیلترهای چای وارد میشن. صافی چای در واقع وسیله بسیار مفید برای تهیه یک فنجان چای با کیفیت بالاست.
۲۴ مهر ۱۳۹۸
دمنوش مناسب برای هضم غذا

روز جهانی غذا و دمنوشهایی برای هضم غذا

ازآنجایی‌که در فرهنگ ما غذا به‌عنوان یک نعمت به‌حساب میاد و در اسلام هم توصیه زیادی به استفاده درست از غذا و اسراف نکردن اون شده، خیلی مهمه که ازین نعمت به حد کافی همه برخوردار باشند و ارزشش رو حفظ کنیم. باید توجه داشته باشیم که استفاده بیش‌ازحد غذا و خوردن وعده‌های نامناسب غذایی سلامتی مارو به خطر میندازه و برای همین هم سالم خوری درواقع اهمیت زیادی داره.
۱۷ مهر ۱۳۹۸
لیموترش شگفت انگیر

لیموترش شگفت انگیز!

لیموترش یکی از مرکبات مشهور در جهانه که بی‌شک اگه نبود دنیا یه چیز مهمی رو کم داشت...فکر شو بکنین کلی از محصولات پوست و زیبایی رو نداشتیم یا حتی کلی شربت خوشمزه رو از دست می‌دادیم...یا اگه سرما می‌خوردیم دیگه لیمو عسلی نبود که بدادمون برسه!
۱۶ مهر ۱۳۹۸
ششمین نمایشگاه توانمندی های روستا و عشایر

روز ملی روستا و عشایر

6 سال قبل به درخواست  مرکز توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، شورای فرهنگ عمومی شهریور ۹۲ با پیشنهاد نام‌گذاری یک روز به نام روستاییان و عشایر موافقت کرد و قرار شد ۱۵ مهر در تقویم رسمی ایران روز روستا و عشایر باشه. امسال به درخواست استانداری خراسان جنوبی قرار بر این شده که 6 امین دوره ازین روز ملی رو در شهر بیرجند برگزار کنن و در حاشیه این مراسم، نمایشگاه دستاوردهای دستگاه‌های اجرایی هم برگزار بشه.
۳ مهر ۱۳۹۸
پاییز فصل دمنوش های گل سرخ

پاییز فصل دمنوش های گل سرخیه!

پاییز فصل عاشقای دلداده است، مگه میشه پاییز باشه، باران بیاد، باد موهاتو نوازش کنه و تو دلتنگ نشی؟ مگر میشه عشق روتجربه نکنی؟ چطور میشه پاییز باشه و به صدای خش خش برگ‌های زرد و نارنجی که زیرپایت افتاده دل ندی؟ پاییز از پنجره کوچک خونه به سقوط برگ‌های زرد و نارنجی درختای حیاط که یکی پس از دیگری میفتن نگاه می کنم.
۳۱ شهریور ۱۳۹۸
خواص چای بادرنجبویه

چای بادرنجبویه و فواید آن برای سلامتی

بادرنجبویه، یک گیاه محبوب و پرطرفداره که در آشپزخانه‌ها و به‌عنوان دمنوش کاربرد زیادی داره. این گیاه بعد از دم کشیدن داخل لیوان به رنگ آفتاب دیده می‌شه و عطر و طعمش تلفیقی از تندی نعنا و ترشیه لیمو رو داره.بادرنجبویه بنا به روایات به گیاه امام علی(ع) مشهوره و حضرت علی دمنوش این گیاه رو زیاد استفاده می کردن.
۲۸ شهریور ۱۳۹۸
4 چای گیاهی مفید

۴ چای گیاهی که شما باید همین امروز امتحانش کنید!

چای گیاهی یکی از محبوب ترین نوشیدنی های جهان است. برای افرادیکه از طعم چای سیاه خسته شدن، چای گیاهی بهترین گزینه برای انتخابه که با طعم و مزه های متفاوتی که داره میتونه شما رو شگفت زده کنه و سلیقه های مختلف رو راضی نگه داره. این نوشیدنی ترکیبی از گیاهان و میوه های مختلف هست که طعم های ماندگاری رو برای شما درست می کنه.
۲۴ شهریور ۱۳۹۸
نوشیدنی های آرامش بخش مراسم ترحیم

خوراکی های آرامش بخش مراسم ترحیم

از نظر طب سنتی،ذات غم و اندوه سرده و برای همین انسان با شنیدن خبر ناگوار دچار افت قند شده و بدنش سرد می شود و به گرمی نیاز پیدا می کند. در چنین مواقعی، خوراکی های شیرین با بالا بردن سروتونین مغز، می تواند کمک قابل توجهی به آرامش فرد کند. و بهمین خاطر است که در فرهنگ عزاداری ما خوراکی های با طبع گرم مثل خرما، گلاب، حلوا و...استفاده می شود.