بلاگ نوبرونه

۳۱ شهریور ۱۳۹۸
خواص چای بادرنجبویه

چای بادرنجبویه و فواید آن برای سلامتی

بادرنجبویه، یک گیاه محبوب و پرطرفداره که در آشپزخانه‌ها و به‌عنوان دمنوش کاربرد زیادی داره. این گیاه بعد از دم کشیدن داخل لیوان به رنگ آفتاب دیده می‌شه و عطر و طعمش تلفیقی از تندی نعنا و ترشیه لیمو رو داره.بادرنجبویه بنا به روایات به گیاه امام علی(ع) مشهوره و حضرت علی دمنوش این گیاه رو زیاد استفاده می کردن.
۲۸ شهریور ۱۳۹۸
4 چای گیاهی مفید

۴ چای گیاهی که شما باید همین امروز امتحانش کنید!

چای گیاهی یکی از محبوب ترین نوشیدنی های جهان است. برای افرادیکه از طعم چای سیاه خسته شدن، چای گیاهی بهترین گزینه برای انتخابه که با طعم و مزه های متفاوتی که داره میتونه شما رو شگفت زده کنه و سلیقه های مختلف رو راضی نگه داره. این نوشیدنی ترکیبی از گیاهان و میوه های مختلف هست که طعم های ماندگاری رو برای شما درست می کنه.
۲۴ شهریور ۱۳۹۸
نوشیدنی های آرامش بخش مراسم ترحیم

خوراکی های آرامش بخش مراسم ترحیم

از نظر طب سنتی،ذات غم و اندوه سرده و برای همین انسان با شنیدن خبر ناگوار دچار افت قند شده و بدنش سرد می شود و به گرمی نیاز پیدا می کند. در چنین مواقعی، خوراکی های شیرین با بالا بردن سروتونین مغز، می تواند کمک قابل توجهی به آرامش فرد کند. و بهمین خاطر است که در فرهنگ عزاداری ما خوراکی های با طبع گرم مثل خرما، گلاب، حلوا و...استفاده می شود.
۲۰ شهریور ۱۳۹۸

محرم بی زباله

استفاده نکردن از ظروف پلاستیک در ماه محرم شاید یکم پرزحمت باشه اما با توجه به ضرری که پلاستیک روی محیط زیست داره و حتی زیبایی شهر رو از بین میبره، خیلی خوبه که تا حد ممکن ازش استفاده نکنیم و یا حداقل استفاده ش رو کمتر کنیم. مثلا چای روضه رو تو لیوانای شیشه ای بدیم که قابل شستشو ان و چند بار هم میشه استفاده کرد. و در عین حال، خوردن چای یا نوشیدنی داغ در اون ضرری هم نداره.
۱۳ شهریور ۱۳۹۸
کوکتل میوه های تابستان

میهمانی میوه های تابستانه

راستش رو بخواید من عاشق تابستانم، برای همینم شاید جزو محدود آدمایی باشم که به انتظار پاییز نمیشینم. هرچند نمیشه قشنگیه پاییز رو نادیده گرفت اما دنیای میوه ها تو تابستان اونقدر برام قشنگه که بی قید و شرط برام بهترین فصل ساله، برای همین شهریور که میشه سعی می کنم از میوه ها بیشتر استفاده کنم تا بتونم یه خداحافظیه خاطره انگیز با تابستان داشته باشم...
۴ شهریور ۱۳۹۸

رنگین کمان خوراکی

شربت گل بنفشه یا پنیرک یک شربت خیلی خوشرنگ هست که خواص زیادی داره. و برای مهمانی های خاص میتونین از این شربت خوشگل و خوشرنگ استفاده کنین. این شربت برای رفع عطش خیلی مفیده. تب بر قوی هستش و یه داروی ضد سرفه هم محسوب میشه.
۳۱ مرداد ۱۳۹۸

تاریخ جهان در شش لیوان

کتاب تاریخ جهان در شش لیوان نوشته Tom Standage درباره نقش نوشیدنی ها در تاریخ بشر صحبت کرده و جالبه بدونید  بعضی از نوشیدنی ها نقششان در تاریخ بشر بیشتر از رفع تشنگی بوده و اثرشون  روی دوره های تمدن بشری  خیلی گسترده و عمیق هست.
۲۲ مرداد ۱۳۹۸

۴ گیاه پرخاصیت خراسان

بسیاری از گیاهان دارویی رو میشه محیط اطراف پیدا کرد، اما ازونجایی که شاید خیلیا گیاهان دارویی رو نشناسن بی توجه از کنارشون رد میشن. امروز قصد داریم 4 تا از گونه های رایج گیاهی رو براتون معرفی می کنیم که در اکثر مناطق خراسان جنوبی یافت میشن تا به محیط اطرافتون با توجه بیشتری نگاه کنین.
۱۳ مرداد ۱۳۹۸

آویشن طلای سبز کویر

آویشن ، طلا ست، طلا رو که هرجایی نمیشه پیدا کرد- این جمله از پدربزرگم رو خوب یادمه. بهار که میشد بابابزرگ کتری کوچیکش رو با یکم قند و شکلات بر میداشت و میگفت بریم ببینیم روزیِ امسالمون چقدره و میزد به دلِ کوه...